Petrol Sanayi

Sodyum tungstate resmi

Sodyum tungstat petrol endüstrisinde uygulanabilir.

Petrol Sanayi

Petrol endüstrisi arama, çıkarma, rafinaj, pazarlama petrol ürünleri (petrol tankerleri ve boru hatları ile sıklıkla) taşınması küresel süreçleri içermektedir. Sektörünün en büyük hacimli ürünleri fuel oil ve benzin (benzin) bulunmaktadır. Petrol (yağ) ayrıca ilaç, solventler, gübre, zirai ilaç ve plastik gibi birçok kimyasal ürünler için hammaddedir. Yukarı, midstream ve alt: sanayi genellikle üç ana bileşene ayrılmaktadır. Orta kısım işlemler genellikle alt kategorisinde yer almaktadır.

Petrol birçok sanayi için hayati önem taşır, ve geçerli yapılandırması endüstriyel uygarlığın bakımı önem taşımaktadır ve bu nedenle birçok ülke için kritik bir husustur. Ortadoğu için% 53 yüksek bir Avrupa ve Asya için% 32 gibi düşük bir değişen dünyanın enerji tüketiminin büyük bir yüzdesi, Petrol hesapları.

Aşağıdaki gibi diğer coğrafi bölgelerin tüketim alışkanlıkları şunlardır: Güney ve Orta Amerika (% 44), Afrika (% 41) ve Kuzey Amerika (% 40). Dünya gelişmiş ülkeler en büyük tüketicileri olmak üzere yılda petrol 30 milyar varil (4.8 km³) tüketir. Amerika Birleşik Devletleri, 2007 yılında üretilen petrolün% 25'ini tüketilen üretim, dağıtım, rafineri ve bir bütün olarak alınan petrolün perakende dolar değeri açısından dünyanın en büyük sanayi temsil eder.